WOMEN TO WATCH 2014

Dünyanın en büyük pazarlama iletişimi yayını Advertising Age tarafından pazarlama, reklamcılık ve medya dünyası başta olmak üzere iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere düzenlenen ve 2013 yılından itibaren MediaCat tarafından Türkiye’de de gerçekleştirilmeye başlanan Women to Watch: Fark Yaratan Kadınlar seremonisinin ikincisi, 8 Mayıs 2014’te Swissotel the Bosphorus’ta gerçekleştirildi.

Akmerkez’in ana sponsorluğunda gerçekleşen gece, MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan‘ın açılış konuşmasıyla başladı. Yekta Kopan‘ın sunuculuğunu yaptığı gecede 15 kadınımız taltif edildi. Bu yıl Global, İletişim, Marka Yaratmak, Yaratıcılık, Kriz Yönetimi, Pazarlama ve Kültür Sanat kategorilerinde ödüller sahiplerini buldu. Tüm bunların yanı sıra gecede Sosyal Sorumluluk Önderi ve Onur Ödülü de takdim edildi.

Gecenin yıldızı Yaşam Boyu Başarı ödülünü alan Ajda Pekkan oldu. Pekkan, “Beni onurlandıran birçok ödül aldım fakat bu kadar ayrıcalıklı bir ödüle ilk kez sahip oluyorum. Bu, beni daha da yüreklendirdi” dedikten sonra diğer ödül alanlarla kadınlarla birlikte “Haykıracak nefesim” şarkısını seslendirdi.

Gecede Pekkan’ın yanı sıra yazar Elif Şafak, Danone Early Life Nutrition’da Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu bölge başkanı olarak görev yapan Gamze Çuhadaroğlu, Vodafone Türkiye’nin Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü Bilge Çiftçi, Coca-Cola Türkiye Entegre Pazarlama İletişimi departmanının müdürlüğünü yürüten İpek Zeren Süel, Turkcell Uluslararası İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, Koç Holding Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörlüğü görevini yürüten Oya Ünlü Kızıl, Şölen’in CEO’su Elif Çoban, Eczacıbaşı Holding Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma Grup Başkanlığı görevini yürüten Okşan Atilla Sanön, Medina Turgul DDB Yönetim Kurulu Üyesi Aslı Bleda, Publicis Türkiye’nin CEO koltuğunda oturan Faika Ergüder ve Rabarba’da Ajans Başkan Yardımcısı ve Kreatif Grup Başkanı Pemra Ataç Açıktan ödüllerine kavuştu.

Women to Watch web sitesine gitmek için tıklayınız