Liderlik İzi: Birey ve Yönetici Olarak Nasıl Bir Etki Bırakmak İstersiniz?

Eğitimin İçeriği:

21. Yüzyılın hızla değişen ve gelişen dünyasında liderlik tüm zamanlardan daha büyük önem taşıyor. Klasik anlamda bir ekibin lideri olmadan da etkileşim ve iletişim ile ortak amaçlara ulaşmak için çabalamak, kişisel liderliğinizi ortaya koymak adeta bir gereklilik. Sadece kişisel performansınız, kariyeriniz, kazancınız, işinizden aldığınız tatmin ve öğrenimler değil ilişkide bulunduğunuz tüm çevreniz, ekibiniz, aileniz ve içinde bulunduğunuz kurum sizin yarattığınız etki ve aldığınız sorumluluk ile şekilleniyor. Bu anlamda kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Kendinize ne kadar güveniyorsunuz? Hangi etkileşim ve iletişim tarzları ilişkilerinizi yönlendiriyor? İçinde bulunduğunuz durumlarda liderlik inancınız ne?

Bu ve bunun gibi tüm sorularınıza ışık tutacak öğrenimler, tartışmalar ve egzersizler ile kişisel liderlikten kurumsal liderliğe giden yolculukta beraber öğrenmek için sizi Duygu Alptekin ile “Olağanüstü sonuçlara ulaşmak için içinizdeki lideri nasıl açığa çıkarırsınız?” adlı workshop’a bekliyoruz.

Kişisel Liderlik: Kendimizi tanımak, pozitif psikoloji ve güçlü alanlar

İlişkilerde Liderlik: Duygusal zekanızı geliştirmek, ilişki dinamikleri, liderlik repertuarını genişletmek

Organizasyonel Liderlik: Liderlik vizyonu ve inançlar, bilim-sanat-kalp üçgeni ile karar vermek, sosyal zeka gelişimi

 

Eğitmen:

Duygu ALPTEKİN
Profesyonel Liderlik Koçu ve Danışman / Bilgi Üniversitesi MBA Öğretim Görevlisi

Uluslararası Koçluk Federasyonu ve Adler International Learning Sertifikalı Profesyonel Koç Duygu Alptekin, Liderlik ve Yönetici Koçluğu üzerine odaklandığı çalışmalarına 2009’da başlamıştır. Farklı ekollerden Bireysel Koçluk, Grup Koçluğu ve Takım Koçluğu eğitimleri alan Alptekin,en son the Coaches Training Institute U.S.A ile liderlik alanında 1 yıllık eğitim programını tamamlamıştır. Liderlik ve yönetici koçluğuna odaklanmakla beraber liderliğin bireysel seviyede başladığına, farkındalık, kendini keşif, özgünlük ve kişinin kendisi ve çevresiyle bağ kurmasıyla geliştiğine inanmaktadır. Kişilerin kendilerini tanımalarına ve kendilerine has liderlik stillerini oluşturmalarına yardımcı olmaya tutku ile bağlıdır.

Pazarlama ve yöneticilik kariyerine 1996’da Unilever’de başlayan Alptekin, daha sonra Coca-Cola Pazarlama ve Danışmanlık A.Ş’de çalıştığı 12 yıl boyunca Türkiye başta olmak üzere, Doğu Avrupa, Orta Asya, Orta Doğu, Rusya ve Hindistan’ın içinde bunduğu bölgede farklı görev ve sorumluluklarda yöneticilik yapmış, son olarak Türkiye Coca-Cola Pazarlama direktörlüğü görevini yürütmüştür.Kariyeri boyunca Cannes Golden Lion, Effie, Kristal Elma gibi yerel ve ulusal pek çok pazarlama ödülü bulunmaktadır. Halen Istanbul Bilgi Üniversitesi adschool master programında Bütünleşik Pazarlama İletişimi dersi vermektedir.

Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunudur. Dünya ICF-Uluslararası Koçluk Federasyonu, ICF Türkiye-Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği, Kagider ve TurkishWin üyesidir.

www.duygualptekin.com